Miejskie i powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dębiccy policjanci byli współorganizatorami miejskich i powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Młodzi rowerzyści, oprócz pisania testu wiedzy z przepisów, udzielali też pierwszej pomocy oraz rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach rowerowych.

W Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, odbyły się miejskie i powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, od wielu już lat współorganizują to przedsięwzięcie. Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Działania obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

W tegorocznych turniejach udział wzięło ponad 70 uczniów ze szkół podstawowych. Każdy uczestnik eliminacji miał do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Dodatkowo jurorzy sprawdzali umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny – jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym. Najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej, reprezentować będą region w etapie wojewódzkim.

W miejskich eliminacjach zwyciężyli uczniowie gospodarzy turnieju, natomiast na szczeblu powiatowym czołowe miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z Czarnej.

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.