Rabuś zaatakował go we własnym domu

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 42-latek, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna włamał się do jednego z domów jednorodzinnych, a kiedy został przyłapany przez właściciela, zaatakował go i uciekł. Mieszkaniec Dębicy działał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Dębica

W miniony poniedziałek, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego przy ul. Świętosława, w Dębicy.

Policjanci, którzy interweniowali na miejscu zdarzenia, w rozmowie z właścicielem ustalili, że po powrocie do domu, zastał w nim nieznanego mu mężczyznę chcącego opuścić jego mieszkanie z przedmiotami, które zabrał. Doszło pomiędzy nimi do szarpaniny i przestępca uciekł porzucając swoje łupy. Funkcjonariusze gromadzili materiał dowodowy, który pozwolił im na wytypowanie sprawcy. 42-letni mieszkaniec Dębicy został zatrzymany następnego dnia. Trafił do policyjnego aresztu.
Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona substancja to mefedron.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. W czwartek, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Jak się okazało 42-latek działał w warunkach recydywy, w związku z czym grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.