Wielki sukces uczniów z Czarnej!

W Szkole Podstawowej w Tryńczy odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W szranki stanęło osiemnaście drużyn ze szkół podstawowych z Podkarpacia. Uczestnicy, sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. Zwycięzcy reprezentować będą województwo podkarpackie w finale ogólnopolskim. Bardzo dobrze w Turnieju wypadli uczniowie z Czarnej

We wtorek, uczniowie ze szkół podstawowych rywalizowali w finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Szkole Podstawowej w Tryńczy. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu (powiat mielecki).

\Uczestnicy podkarpackiego finału wojewódzkiego rywalizowali w czterech konkurencjach. Rozwiązywali testy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym i udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska, pod przewodnictwem sędziego głównego – nadkom. Pawła Grzesia z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, oceniała poszczególne konkurencje, a uczniowie zdobywali kolejne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.   

                                  

W klasyfikacji drużynowej:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Przecławiu (powiat mielecki)
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Czarnej (powiat dębicki)
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kłyżowie (powiat stalowowolski)

W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce – Martyna Borowiec ze Szkoła Podstawowa w Przecławiu
II miejsce – Nikodem Klich ze Szkoła Podstawowa w Przecławiu
III miejsce – Julia Świętoń ze Szkoły Podstawowej w Czarnej

Nagrody zwycięscom wręczyli: insp. Mariusz Kulaga – Komendant Powiatowy Policji w Przewrsku, podinsp. Bogusław Pisarczyk Komendant Komisariatu Policji w Sieniawie, nadkom. Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, Jan Jędrzejko – Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Ryszard Jędruch Wójt Gminy Tryńcza, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tryńczy Elżbieta Kubrak.
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od lat. Jego ideą jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Źródło: Policja.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.