Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

50-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy – ZDJECIA

Uroczysta msza św., wręczenie odznaczeń oraz koncert odbyły się z okazji 50. rocznicy powstania Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Gościem honorowym jubileuszowego spotkania była Elżbieta Penderecka, żona Mistrza. Władze miasta reprezentował burmistrz Mateusz Kutrzeba.

Z okazji 50. rocznicy powstania Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy odbyły się uroczyste obchody, które przyciągnęły liczne grono sympatyków i przyjaciół szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Św. Jadwigi, po której orkiestra poprowadziła uczestników w pochodzie do budynku Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych na dalsze obchody.

Jubileusz stał się okazją do fotograficznych wspomnień historii i osiągnięć szkoły oraz jej rozwoju od czasu założenia po dzień dzisiejszy. Podczas jubileuszu wręczone zostały odznaczenia państwowe i ministerialne dla nauczycieli placówki. Nagrody indywidualne wręczono również w imieniu Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Gościem honorowym uroczystości była Elżbieta Penderecka, żona Mistrza, która wyraziła wdzięczność za zaproszenie i pielęgnowanie dziedzictwa muzycznego Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Życzyła szkole oraz jej podopiecznym kolejnych lat wypełnionych sukcesami.

Na ręce Ewy Trojan, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych gratulacje wręczyli samorządowcy. Podczas uroczystości Miasto Dębicę reprezentował burmistrz Mateusz Kutrzeba wraz z zastępcami Maciejem Małozięciem i Małgorzatą Rauch oraz przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Cebula.

Jubileusz szkoły nie mógłby się odbyć bez koncertu uczniów oraz nauczycieli, którzy pokazali swój wspaniały kunszt muzyczny. Wystąpili zdolni soliści oraz Orkiestra Symfoniczna.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.