Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Czterech kierujących straciło prawo jazdy za zbyt szybka jazdę

Policjanci z dębickiej drogówki, podczas ubiegłego weekendu, zatrzymali 4 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili możliwość kierowania pojazdami na trzy miesiące.

Podczas ubiegłego weekendu, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kontrolowali prędkość kierujących poruszających się na drogach powiatu dębickiego i ropczycko – sędziszowskiego. Skutecznie hamowali tych, którzy zbyt szybko podróżowali.

Podczas piątku i soboty, na drogach w Woli Ocieckiej, Brzeźnicy oraz Kleci, ujawnili 4 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

Niechlubnym rekordzistą pod względem wysokości mandatu oraz prędkości, okazał się 37-letni mieszkaniec Sędziszowa Małopolskiego, który w piątek kierował motocyklem kawasaki. Za jazdę z prędkością 138 km/h w Woli Ocieckiej, policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 2500 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Również w piątek w Woli Ocieckiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Opel, która w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszała się z prędkością 124 km/h. 31-letnia mieszkanka Goleszowa odmówiła przyjęcia mandatu karnego. Za popełnione wykroczenie kobieta odpowie teraz przed sądem.

W sobotę, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy ujawnili 2 przypadki, kiedy kierujący pojazdami przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Każdy z nich otrzymał mandat oraz punkty karne. Stracili również uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Pierwszy z nich to 35-letni mieszkaniec miejscowości Królik Polski, który podróżował hyundaiem przez Brzeźnicę z prędkością 102km/h. Za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Tego samego dnia w Kleciach, kolejny kierowca przekroczył prędkość. Tym razem, 38-letni mieszkaniec miejscowości Bukowa, w terenie zabudowanym, podróżował seatem o 53 km/h za szybko. Mężczyzna stracił prawo prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, oraz przyjął mandat w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. 

źródło: KPP Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.