Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

„Królowa” przyleciała na Podkarpacie

Przyleciała z Ameryki i nosi królewską koronę. Mowa o Królowej Parady 3 Maja, Gabrieli Ner, która odwiedziła urząd marszałkowski wraz z Pierwszą Damą Dworu Emilią Bryg. Takich niecodziennych gości podjęli wspólnie marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch. Wizyta to efekt współpracy samorządu województwa ze środowiskiem polonijnym w USA.

Gabriela Ner zdobyła swój tytuł w marcu 2024 roku, podczas 25. jubileuszowej Gali Wyborów Królowej Parady. Przez najbliższy rok będzie reprezentować Polonię podczas wielu imprez, jakie odbywają się w środowisku polonijnym.Uroczystość honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Agata Kornhauser-Duda.

Królowa Parady Gabriela Ner otrzymała również tytuł Ulubienicy Publiczności, zaś Emilia Bryg została Miss Obiektywu. Gabriela Ner, urodzona na Florydzie, ma dziadków mieszkających w Leżajsku, zaś Emila Bryg urodziła się w Tarnowie i siedem lat temu przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. 

Podczas spotkania w urzędzie marszałkowskim rozmawiano o atutach Podkarpacia, pielęgnowaniu polskich korzeni i tradycji, a także o planach obu pań na przyszłość, którą wiążą z biznesem. Gabriela Ner oraz Emilia Bryg podkreślały, że chcą promować Polskę orazpolskie regiony w USA, a szczególnie Podkarpacie i zamierzają zachęcić do tego inne młode osoby ze środowiska polonijnego. 

Parada Dnia Konstytucji 3 Maja w Chicago odbyła się w tym roku po raz 133. Są to największe obchody święta poza Polską, odbywające się od 1891 roku, w których biorą udział przedstawiciele amerykańskiej Polonii i mieszkańcy Chicago.

źródło: podkarpackie.pl

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.