Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Nie żyje ks. prałat Józef Hamiga – emerytowany proboszcz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie

Wczoraj po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Ks. Prałat Józef Hamiga – emerytowany proboszcz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie. Wprowadzenie do kościoła parafialnego w Pustkowie w poniedziałek (24 czerwca) o godz. 17.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Pustkowie we wtorek (25 czerwca) o godz. 13.00, po której ciało śp. Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Józef Hamiga urodził się 18 lutego 1946 roku w Stadłach, jako syn Stanisława i Marii z domu Plata. Pochodził z parafii Podegrodzie. Egzamin dojrzałości złożył w 1964 roku w Starym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 30 maja 1971 roku w Tarnowie. Jako wikariusz pracował w parafiach: Jadowniki Podgórne (od 18 czerwca 1971 roku), Łososina Dolna (od 21 czerwca 1974 roku), Dębica – Matki Bożej Anielskiej (od 19 sierpnia 1978 roku) i Brzeźnica koło Dębicy (od 14 sierpnia 1980 roku). W dniu 16 maja 1981 roku został mianowany proboszczem nowoutworzonej parafii pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie. Ponadto sprawował urzędy: wicedziekana dekanatu Dębica – Wschód, notariusza i dekanalnego duszpasterza małżeństw i rodzin w dekanacie Pustków – Osiedle, dziekana dekanatu Pustków – Osiedle oraz członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej. Urząd proboszcza parafii pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie pełnił do 13 sierpnia 2016 roku, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 20 grudnia 1983 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 10 grudnia 1988 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W dniu 19 września 2005 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni, natomiast w dniu 2 maja 2015 roku został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

Program uroczystości pogrzebowych
Poniedziałek(24.06):

 • GODZ. 17.00 – WPROWADZENIE DO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO I MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA,
  po Mszy Świętej Modlitwa Różańcowa (cz.I),
  a po niej czuwanie indywidualne;
 • godz. 21.00 – Modlitwa Różańcowa (cz. II)
  i czuwanie do godz. 22.00.
  Wtorek(25.06):
 • od godz. 8.00 – czuwanie modlitewne,
 • godz. 9.00 – Modlitwa Różańcowa (cz. III)
  i czuwanie modlitewne;
 • godz. 12.30 – Modlitwa Różańcowa (cz. IV);
 • GODZ. 13.00 – MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA
  I ODPROWADZENIE CIAŁA ŚP. KSIĘDZA PRAŁATA JÓZEFA HAMIGI NA CMENTARZ PARAFIALNY.

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.