Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Ostrzeżenie dla mieszkańców gminy Czarna!

To już kolejna informacja o niedźwiedziach w powiecie dębickim. Drapieżniki pojawiły się kompleksach leśnych w gminie Czarna. Pojawiają się jednak w pobliżu zabudowań, co stwarza zagrożenie dla mieszkańców oraz zwierząt domowych.

16 maja kamery monitoringu na sklepie w Borowej nagrały niedźwiedzia biegnącego przez centrum wsi. fot. OSP Borowa.

Wczoraj wieczorem znów zaobserwowano niedźwiedzia w gminie Czarna. Zwierze widzianie było na drodze Golemki-Borowa.

Ślady niedźwiedzia sfotografowane w rejonie Przecławia fot. Nadleśnictwo Tuszyma – M. Gawor

To już kolejna informacja o pojawieniu się tych drapieżników w powiecie dębickicm. Dwa dni temu na niedźwiedzicę z małym natknął się w rejonie Borowa-Golemki mężczyzna spacerujący z psem. Wcześniej, prawdopodobnie te same zwierzęta obserwowano w rejonie Przecławia. Kilkanaście dni temu w centrum Borowej kamery monitoringu zarejestrowały biegnącego niedźwiedzia w centrum wsi. Wcześniej, najprawdopodobniej ten sam osobnik widziany był w gminie Skrzyszów.

Niedźwiedź w gminie Skrzyszów fot. fotopułapka

„Informujemy, że w dniu 5 czerwca 2024 roku w godzinach wieczornych zauważono samicę z młodym niedźwiedziem w lesie pomiędzy Czarną- Golemkami a Borową (tz. Pogorzel). Apelujemy o ostrożność oraz zabezpieczenie zwierząt domowych” – napisali na swoim profilu FB druhowie z OSP Czarna.

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.