Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Region. Armagedon nadciągnął nocą

Fot. PSP Tarnów

Zniszczone dachy, połamane drzewa i zerwane linie energetyczne – to bilans wczorajszej burzy jaka przetoczyła się nad południową częścią powiatu tarnowskiego.

Fot. PSP Tarnów

„Około godz. 23 gwałtowna nawałnica z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem uderzyła w południową część powiatu tarnowskiego tj. gminy Zakliczyn i Gromnik. Do stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP wpłynęło blisko 120 zgłoszeń z prośbą o interwencję w związku z zaistniałym groźnym zjawiskiem atmosferycznym. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży z terenu gmin pracowali całą noc zabezpieczając uszkodzone dachy na kilkunastu budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Uszkodzone zostały również dachy na Szkole w Charzewicach i Klasztorze w Kończyskach, gdzie obecnie pracuje Specjalistyczna Grupa Wysokościowa z Limanowej, zabezpieczając zerwane poszycie. Pozostałe interwencje to głównie usuwanie z jezdni dróg powalonych drzew i namulisk. Zgłoszenia wciąż napływają. Na szczęście w wyniku zaistniałej sytuacji nikt z mieszkańców nie został poszkodowany” – relacjonują tarnowscy strażacy.

Fot. PSP Tarnów

Fot. PSP Tarnów

Fot. PSP Tarnów

Fot. PSP Tarnów

Fot. PSP Tarnów

-To był prawdziwy armagedon – mówią mieszkańcy Zakliczyhna. Na szczęście podczas wichury nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są ogromne.
Źródło: PSP Tarnów

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.