Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Śnieżka ponownie wśród największych producentów farb w Europie

Grupa Śnieżka została wyróżniona przez European Coatings Journal jako 24. największy i osiągający najlepszą sprzedaż producent farb i powłok z siedzibą w Europie. W 2023 roku przychody jedynego reprezentanta Polski w rankingu osiągnęły 178 mln euro, co oznacza wzrost o 12,7% rok do roku. Taki wynik plasuje spółkę na drugim miejscu pod względem wzrostu wartości sprzedaży.

Co roku redaktorzy magazynu branżowego European Coatings Journal publikują ranking Europe’s Top 25, który wskazuje 25 największych i osiągających najlepszą sprzedaż producentów farb i powłok, których główna siedziba znajduje się w Europie. Wyniki opierają się na przychodach, przy uwzględnieniu transakcji M&A.

W tegorocznej edycji, która podsumowuje wyniki za 2023 rok, łączny obrót wszystkich firm ujętych w rankingu wyniósł ok. 28,1 mld euro, co oznacza wzrost o 4,8% rok do roku. Grupa Śnieżka, jedyna firma reprezentująca zarówno Polskę, jak i region Europy Środkowo-Wschodniej, zajęła 24. pozycję. Skonsolidowany wynik ze sprzedaży wyrobów uwzględnianych przez twórców rankingu wyniósł w ubiegłym roku 178 mln euro, wobec 158 mln euro w 2022 roku. Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu sprzedaży na poziomie 12,7%, to drugi najwyższy wynik w całym zestawieniu.

” To już siódmy raz, gdy Śnieżka osiągnęła przychody, które zapewniły jej miejsce wśród największych europejskich producentów w branży. Cieszymy się, że nasze strategiczne podejście do biznesu i stawianie na budowanie silnych marek, którym ufają konsumenci przekłada się na wyniki, które plasują naszą firmę wśród czołowych europejskich producentów farb i powłok” – mówi Piotr Mikrut Prezes Zarządu Śnieżka.

Śnieżka po raz pierwszy weszła do zestawienia Europe’s Top 25 w 2018 roku i od tamtej pory utrzymuje swoją pozycję w gronie 25 największych europejskich producentów farb i lakierów. Ranking opracowywany jest przez magazyn European Coatings Journal – wiodący europejski miesięcznik poświęcony branży powłok malarskich. Jego wydawcą jest niemieckie wydawnictwo Vincentz Network.

źródło: Śnieżka SA

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.