Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Szkwał nad Jeziorem Solińskim, żywioł przewracał żaglówki, ludzie wpadali do wody – ZDJĘCIA

Zdjęcia: Ratownicy BWOPR

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj, (w sobotę 22 czerwca) na Jeziorze Solińskim. Szkwał przewrócił dziewięć żaglówek, które pływały na akwenie. Kilkanaście osób wpadło do wody. Na pomoc ruszyli ratownicy Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdjęcia: Ratownicy BWOPR

„Dziś nasi ratownicy pomogli kilkunastu żeglarzom, których zaskoczyła pogoda na akwenie centralnym. Silny wiatr (osiągający 6 stopni w skali Beauforta) wywrócił 9 jachtów (w tym 4 kabinowe).
Do akcji zadysponowaliśmy cztery łodzie ratunkowe (Egida, KS21, KS23 i ambulans wodny). Wspomagali nas strażacy i jeden z armatorów.
Wśród woprowców, którzy do końca czerwca nad jeziorem Solińskim pełnią społeczne dyżury, w akcji wzięli udział świeżo upieczeni ratownicy, którzy dziś z powodzeniem zdali egzamin.
Kilkanaście osób podjęliśmy z wody. Jedna z nich wymagała opieki lekarskiej. Karetką wodną została przetransportowana do Bazy Centralnej BWOPR – a stąd ambulansem do szpitala.
Niebezpieczna burza przerwała trwające na Jeziorze Solińskim regaty o Puchar Soliny organizowane przez Krośnieński Okręgowy Związek Żeglarski. Przypominamy nasz numer alarmowy – 607 112 112″ – relacjonują przebieg wydarzeń ratownicy BWOPR.

Zdjęcia: Ratownicy BWOPR

Zdjęcia: Ratownicy BWOPR

Zdjęcia: Ratownicy BWOPR

Zdjęcia: Ratownicy BWOPR

Zdjęcia: Ratownicy BWOPR

Zdjęcia: Ratownicy BWOPR

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.