Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Tajemnicze napisy na murze kościoła św. Jadwigi w Dębicy – „Mane, Tokel, Fares” i „Maran Atha”.

Łatwo go przeoczyć, bo najczęściej przechodzi się obok niego szybko i nie zwraca uwagi na szczegóły. Ale mur okalający kościół św. Jadwig ma swoje tajemnice. Jeśli uważnie się przyjrzeć fragmentowi od strony Skweru Ks. Błażeja Kotfisa można dostrzec tajemiczy zapis „Mane, Tokel, Fares!”. Trochę dalej jest inny. Wygląda na to, że zostały one wykonane na mokrej zaprawie przez budowniczych muru lub po jego powstaniu w trakcie remontu.

Ktoś wie co on oznacza? Wiedzieliście o istnieniu tego napisu?

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.