Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Tak wyburzano kamienice naprzeciw „Kaprysu” ZDJĘCIA

Stały przy dębickim Rynku, na przeciw „Kaprysu” do końca lat 70 ’ XX wieku. Wybudowano je jeszcze przed wojną, a po jej zakończeniu, najprawdopodobniej w latach ’50, został znacjonalizowane.

Po wyburzeniu kamienic na początku lat 80 przez blisko 20 lat był tam wielki plac porośnięty trawą , na którym stały m.in. wielkie donice z agawami. Przed wyburzeniem uchowała się jedynie stojąca jako ostatnia od strony ul. Kolejowej kamienica w której obecnie ma swoją siedzibę jeden z banków. Czy ktoś pamięta co oprócz mieszkań mieściło się w tych kamienicach ?

Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Miłoszowi oraz dyrekcji dębickiego “Mechanika” za udostępnienie zdjęć ze szkolnego archiwum

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.