Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Taneczny spektakl Igloopolan

Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie wystąpi już w najbliższą sobotę o godz. 18:00. Na scenie Domu Kultury Mors zaprezentują swoje umiejętności taneczne w ludowych strojach.

Będzie to prawdziwa gratka dla miłośników istniejącego ponad 45 lat zespołu. Młodzi artyści ubrani w m.in. : szlacheckie kontusze, stroje krakowskie, łowickie, rzeszowskie oraz kostiumy z okresu Księstwa Warszawskiego zaprezentują swój kunszt taneczny.

Można jeszcze kupić bilety wstępu na ten niezapomniany spektakl taneczny online: bilety.mokdebica.pl oraz w kasie DK Mors.

Zespół Pieśni i Tańca Igloopolanie powstał w 1978 roku w Dębicy pod patronatem Kombinatu Rolno-Przemysłowego Igloopol. Od 1995 roku do chwili obecnej patronat nad zespołem sprawuje Miejski Ośrodek Kultury. Zespół kultywuje rodzimy folklor i narodowe tradycje. Wirujące oberki, skoczne polki, ogniste, szlacheckie mazury czy dostojne polonezy to wizytówka zespołu. W Igloopolanach tańczy, śpiewa i gra blisko 160 osób – dzieci, młodzież i dorośli.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.