Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Zmiana na stanowisku Dyrektora Podkarpackiego NFZ

Od 1 czerwca 2024 r. dyrektorem Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia jest Teresa Gwizdak. Od wielu lat związana z systemem powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Teresa Gwizdak, 29 maja akt powołania na stanowisko dyrektora Podkarpackiego NFZ odebrała z rąk Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny, a od 1 czerwca objęła stanowisko. Ma wykształceniewyższe medycznejakoabsolwentka Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. Posiada również specjalizację drugiego stopnia w zakresie organizacji ochrony zdrowia uzyskaną w CMKP w Warszawie oraz specjalizację pierwszego stopnia w zakresie medycyny społecznej uzyskaną w Zakładzie Zarządzania i Ekonomiki w Ochronie Zdrowia na Akademii Medycznej w Lublinie.

Wcześniejsze funkcje to:

  • Asystent w Katedrze Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego
  • Dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego
    w Rzeszowie
  • Wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego w Instytucie Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu
  • Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego dla obszaru województwa podkarpackiego
  • Naczelna Pielęgniarka Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie

Wieloletnie doświadczenie bezpośrednio związane jest z zarządzaniem w ochronie zdrowia na każdym szczeblu kariery zawodowej. To m.in. wizytator Ośrodka Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie z ponad 25-letnim doświadczeniem oraz pełnomocnik ds. jakości w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Jest zwolennikiem interdyscyplinarnego spojrzenia na złożoną problematykę ochrony zdrowia w Polsce oraz współtwórcą pierwszych standardów akredytacyjnych w Polsce. Uczestniczyła w wizytowaniu ponad 300 szpitali w Polsce, co w praktyce umożliwia porównanie procesów i działań stosowanych w zakresie poprawy jakości opieki zdrowotnej. Wyniki takich analiz z powodzeniem mogą być wykorzystane do ciągłego monitorowania i doskonalenia procesów klinicznych w celu właściwego finansowania świadczeń medycznych i promowania najlepszych podmiotów leczniczych.

źródło: NFZ

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.