Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

325 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków wczorajszych burz – ZDJĘCIA

325 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków wczorajszych burz, które lokalnie przechodziły nad naszym regionem. W powiecie dębickim najwięcej interwencji miało miejsce w Gminie Brzostek.

Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach, ulicach i chodnikach i wypompowywaniu wody z piwnic oraz udrożnianiu przepustów drogowych.

W 14 przypadkach strażacy pomagali zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych. Najwięcej interwencji odnotowali w powiatach strzyżowskim (130) i mieleckim (80). Na szczęście nikt nie został ranny.

W powiecie dębickim najwięcej interwencji odnotowano w Gminie Brzostek gdzie strażacy m.in. w kilku przypadkach interweniowali gdy woda zalewała budynki mieszkalne, piwnice i inne pomieszczenia. Strażacy wypompowywali pompowali wodę z zalanych pomieszczeń. W innym miejscu strażacy zabezpieczali osuwiska ziemi i workowli piasek służący do zabezpieczania przez wodą. Strażacy zabezpieczali także teren wokół Urzędu Miejskiego w Brzostku.

Mocny wiatr dokonał zniszczeń i połamał drzewa także w Straszęcinie /fot. OSP Straszęcin

Info : Komenda Powiatowa PSP Rzeszów/Fot. PSP Mielec/Fot. TV Brzostek

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.