Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Jubileuszowe Świętojańskie Śpiewanie ŚDS-ów

Ponad 200 podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z  województw: podkarpackiego i świętokrzyskiego wzięło udział w X jubileuszowym Świętojańskim Śpiewaniu. Był przegląd piosenek, konkurs wianków, szukanie kwiatu paproci oraz wspólne tańce.

Na zaproszenie dębickiego ŚDS-u na Poligon Strażacki do Brzeźnicy odpowiedziało dwadzieścia dwa ośrodki m.in. z Lubaczowa, Połańca, Tarnobrzega, Brzozowa, Cieszanowa i Ropczyc.

W programie wydarzenia tradycyjnie znalazło się wspólne śpiewanie i szukanie kwiatu paproci. Przed ogromnie trudnym zadaniem stanęło jury, które wybierało najpiękniejszy wianek z żywych kwiatów oraz „z choć czego”.  – To było wręcz niemożliwe aby zdecydować, który jest najpiękniejszy bo pomysłowość, kreatywność i misteria wykonania wianków była na najwyższym poziomie – komentowała przewodnicząca jury Małgorzata Rauch wiceburmistrz Dębicy.

Ostatecznie po długich dyskusjach wyróżniony został wianek z żywych kwiatów wykonany przez ŚDS Strzyżów oraz ten „z choć czego” stworzony przez uczestników ŚDS Tarnobrzeg. Nagrody za swoje małe dzieła sztuki odebrali również podopieczni pozostałych ośrodków.

W czasie jubileuszowej imprezy przygotowano niespodziankę, którą były alpaki. Uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy mogli zwierzęta pogłaskać i nakarmić. Wydarzenie zakończyła wspólna zabawa taneczna.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.