Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Region. Policyjni „poszukiwacze” zatrzymali kolejne trzy osoby

Osoby poszukiwane, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione czyny lub odciągnąć w czasie odbycie kary, ukrywają się, często w tym celu zmieniają miejsce swojego zamieszkania. Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymują tych, którzy usiłują uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Policjanci zatrzymali kolejnych trzech poszukiwanych mężczyzn. Cała trójka trafiła do zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Poszukiwacze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa o charakterze pedofilskim. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie jednej z podrzeszowskich miejscowości. Ustalili też pojazd, którym może się poruszać. W miniony czwartek, zatrzymali auto do kontroli drogowej. Kierującym tym pojazdem był poszukiwany 55-latek. Mężczyzna był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym.

Tego samego dnia, po południu, podkarpaccy „łowcy głów”, zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Sąd Rejonowy w Legionowie wydał za mężczyzną List Gończy. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że 25-latek mógł przyjechać do swojego domu rodzinnego w Stalowej Woli. Nie mylili się, choć początkowo, jego rodzina twierdziła, że mężczyzny nie ma w domu. Podczas sprawdzania, w jednym z pomieszczeń, znaleźli poszukiwanego. Chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione czyny i w obawie przed zatrzymaniem, mężczyzna schował się w łóżku, w skrzyni na pościel. Mieszkaniec powiatu stalowowolskiego został zatrzymany. Trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.  

Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie realizują swoje czynności, nie tylko na terenie naszego województwa. W ubiegły wtorek, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, zatrzymali kolejnego mężczyznę, który przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się na terenie województwa lubuskiego. 41-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, został skazany przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim, na 4 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. Mężczyzna przebywał na terenie gminy Witnica, gdzie został zatrzymany. 41-latek wykonywał prace na jednym z gospodarstw rolnych, był zaskoczony widokiem policjantów z Podkarpacia.

źródło: Podkarpacka Policja

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.