Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Z powodu braku maszynistów zostaną zawieszone na okres wakacyjny wybrane połączenia kolejowe m.in. z Dębicy

Z powodu braku maszynistów w Podkarpackim Zakładzie POLREGIO S.A., a co za tym idzie brakiem możliwości realizacji wszystkich połączeń kolejowych według obecnego rozkładu jazdy, zachodzi potrzeba czasowego zawieszenia kursowania kilku pociągów na trasach regionu.

Sytuacje odwoływania pociągów przez Operatora POLREGIO S.A., który na zlecenie samorządu województwa świadczy usługi przewozowe, związane są z brakiem maszynistów do obsługi pociągów.

POLREGIO deklaruje, że sytuacja poprawi się, ale wymaga to czasu na przyjęcie i przeszkolenie pracowników. Pojawiła się możliwość przejęcia maszynistów z PKP CARGO S.A. Niestety obecny system szkolenia i zdobywania uprawnień do obsługi pociągów określonej kategorii wymaga co najmniej 3 miesięcznego szkolenia w celu autoryzacji na tabor, który maszyniści będą obsługiwać. Oznacza to, że we wrześniu sytuacja  poprawi się.

Aby zahamować tendencję wzrostową odwoływanych pociągów ( dla przykładu 25 czerwca odwołanych pociągów było 29 pociągów, 26 czerwca 37 pociągów) POLREGIO zwróciło się do Zarządu Województwa o akceptację zawieszenia części pociągów, na okres wakacji.

Zarząd Województwa Podkarpackiego nie chcąc narażać pasażerów na sytuacje nagłego odwoływania pociągów, wyraził zgodę na czasowe zawieszenie 7 pociągów na liniach regionu – na czas wakacji.

Zarząd Województwa pozwolił operatorowi – Polregio na czasowe zawieszenie kursowania pociągów, które mają najniższą frekwencję pasażerów, jednocześnie biorąc po uwagę możliwość skorzystania przez pasażera z innego pociągu w odstępie 30 do max 50 minut

Zarząd województwa zgodził się na czasowe zawieszenie kursowania siedmiu pociągów, których wykaz przedstawiony został poniżej.

źródło: podkarpackie.pl

Podziel się z innymi

Shares
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.