25 lat temu w Kościele Miłosierdzia Bożego odbył się wyjątkowy koncert oratorium „Nieszpory Ludźmierskie” – FOTOREPORTAŻ

W marcu 2000 roku, w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, odbył się wyjątkowy koncert oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”. To dzieło, skomponowane przez Jana Kantego Pawluśkiewicza do tekstów Leszka Aleksandra Moczulskiego, miało swoją prapremierę 29 września 1992 roku w sanktuarium w Ludźmierzu. Wydarzenie to to ogromna załsuga ks. Jacka Miszczaka oraz ówczesnego proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego ks. Józefa Dobosza.

Jan Kanty Pawluśkiewicz i ks. Jacek Miszczak

„Nieszpory Ludźmierskie” składają się z kilkunastu pieśni – psalmów, które łączą w sobie elementy muzyki klasycznej, folkloru góralskiego, muzyki orientalnej oraz tradycyjnej muzyki kościelnej. W oratorium występują zarówno partie solowe, jak i chóralne, co nadaje mu wyjątkowy charakter.

Wykonania „Nieszporów Ludźmierskich” cieszyły się dużym uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Koncert w Dębicy w 2000 roku był jednym z wielu występów, które przyciągnęły licznych miłośników muzyki sakralnej i folkloru. Wśród solistów, którzy brali udział w różnych wykonaniach tego dzieła, znaleźli się tacy artyści jak Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Grzegorz Turnau, Jacek Wójcicki czy Zbigniew Wodecki.

Koncert w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy stanowił ważne wydarzenie kulturalne dla lokalnej społeczności, łącząc tradycje muzyczne z duchowością regionu. Podobnie jak wiele innych wydarzeń w parafii Miłosierdzia Bożego, których inicjatorem był ks. Jacek Miszczak.

Księże Jacku, dziękujemy za „Nieszpory”, koncerty Golców, Steczkowskich, Maryli Rodowicz i wszystkie inne!

Podziel się z innymi

Shares

Ile wynosi twoja pensja "na rękę"?
Previous slide
Next slide

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.