Tylko podczas weekendu na ulicach Dębicy, Pilzna oraz Bobrowej, policjanci zatrzymali aż pięciu pijanych rowerzystów. Jeden z nich został zatrzymany w Dębicy na Alejach Jana Pawła II. Kierujący jednośladem miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.
Podczas ubiegłego weekendu na drogach powiatu dębickiego policjanci zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Pierwszy rowerzysta został zatrzymany w piątek około godziny 7, w Pilznie. 36-letni mieszkaniec gminy Pilzno, miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukrarany mandatem wysokości 2500 złotych.
Również w piątek, kwadrans przed godziną 10, w Dębicy na Alejach Jana Pawła II, policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. 57-letni mieszkaniec gminy Żyraków miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. 2500 złotych to wysokość nałożonego na mężczyznę mandatu karnego.
Tego samego dnia około godziny 13, w miejscowości Bobrowa policjanci sprawdzili stan trzeźwości, 63-letniego mieszkańca gminy Żyraków. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,2 promila. W tym przypadku policjanci nałożyli na kierującego rowerem mandat w wysokości 1000 złotych.
W niedzielę w Bobrowej, około godziny 8, funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 41-letniego mieszkańca gminy Żyraków, po tym jak pospiesznie starał się oddalić, podejmując próbę ucieczki przez ogrodzenie jednej z posesji. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Uciekinier za jazdę w stanie nietreźwości został ukarany mandatem wysokości 2500 złotych oraz mandatem wysokości 500 złotych za niestosowanie się do poleceń policjanta.
Kilka godzin później w Dębicy na ulicy Rzeszowskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. 64-letni mieszkaniec gminy Dębica miał ponad 1,6 promila alkoholu. Wysokość nałożonego mandatu karnego na rowerzystę to 2500 złotych.
źródło: KPP Dębica























