Strażacy z powiatu dębickiego mieli spokojniejszy piątek, ale nie obyło się bez interwencji. W ciągu całej doby 22 maja 2026 roku jednostki PSP i OSP wyjeżdżały do czterech zdarzeń.
Najpoważniejsza akcja miała miejsce w Dębicy przy ul. Krakowskiej, gdzie doszło do pożaru samochodu osobowego. Strażacy szybko opanowali sytuację i ugasili ogień.
Odnotowano także trzy miejscowe zagrożenia:
• w Żdżarach strażacy usuwali nadłamane drzewo, które zagrażało kierowcom,
• w Górze Motycznej neutralizowano plamę substancji ropopochodnej na jezdni,
• w Dębicy przy ul. Witosa straż pożarna pomagała policjantom w awaryjnym otwarciu mieszkania.
Minionej doby nie było żadnych alarmów fałszywych.
Informację przekazał Dyżurny Operacyjny Powiatu asp. Tomasz Kantor























