2300 złotych za biżuterię od prezydentowej Agaty Kornhauser - Dudy - ziemiadebicka.pl

2300 złotych za biżuterię od prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy


15940436_1909526132613449_5187543287020479998_n12 drużyn wzięło udział w tegorocznym VII już Międzynarodowym Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w Dębicy. W tym roku turniej o Puchar Burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka odbył się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. Pani prezydentowa na licytację podczas turnieju przekazała biżuterię, którą za 2300 złotych wylicytowała pani Anna z Warszawy.

W tegorocznym turnieju zorganizowanym siódmy już raz przez Bogdana Filipka  zagrały m.in. drużyny Wisły Kraków, LKS Igloopol Dębica, Lechii Gdańsk, Resovii, Odry Wodzisław,Województwa Świętokrzyskiego, Urzędu Marszałkowskiego, Catering Staf&Team, Miasta Dębica oraz Reprezentacji Śląska. Na turniej przyjechały również 2 drużyny z Chorwacji: Dynamo Zagrzeb i z Biogradu na Moru.

W skład reprezentacji samorządowców weszli: były wiceburmistrz Dębicy Mariusz Trojan (kapitan drużyny, bramkarz), zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy Andrzej Bal, radni miejscy Mateusz Kutrzeba i Paweł Ochab,  radny Rady Powiatu i prezes MKS Dębica Piotr Chęciek,  prezes Dębickiej Akademii Piłkarskiej Grzegorz Cyboroń, Marek Grzesik z Radia Centrum Rzeszów, kierownik drużyny Wisłoki Bogusław Pater, były piłkarz Igloopolu, Wisłoki i Legii Warszawa Leszek Pisz, prezes UKS Morsy Zenon Trojan. Trenerem drużyny był były piłkarz, trener i działacz KS Wisłoka, obecnie radny miejski Jan Kasowicz.

W Reprezentacji Gwiazd  wystąpili natomiast: aktorzy Jarosław Jakimowicz, Rafał Kmita, Adrian Woźny i Tomasz Schimscheiner, dziennikarz tygodnika Piłka Nożna Adam Godlewski, przedsiębiorca Robert Ząbek, były piłkarz Wisły Kraków Marek Motyka,wiceprzewodniczący Sejmiku Podkarpackiego Czesław Łączak i Grzegorz Jędrzejewski z programu Turbo Kozak.

Ostatecznie po dogrywkach wynikiem 4:3 wygrała Reprezentacja Gwiazd.

Podczas turnieju odbyło się kilkanaście licytacji wśród których najbardziej wyczekiwaną była licytacja biżuterii ofiarowanej przez małżonkę prezydenta RP Agatę Kornhauser -Dudę.Ostatecznie szczśliwą posiadaczką kolii zostałą pani Anna z Warszawy, którawylicytowałą ją za 2300 zł. Znaczne sumy osiągnęły także inne przedmioty przeznaczone na licytację: za 350 zł. zlicytowany został obraz namalowany przez mamę Kordiana na rzecz którego odbywał sięten turniej. Za 600 złotych  wylicytowana została koszulka z autografem Artura Jędrzejczyka, a koszulka  z podpisami Reprezentacji Polski osiągnęła kwotę 250 złotych.  Swoich nabywców znalazły także przekazane na licytację zestawy kosmetyków, piłki, torby sportowe i inne gadżety.

“To nie koniec licytacji. W chwili obecnej trwają jeszcze licytacje interenetowe podczas których można wylicytować m.in. medal z Olimpiady Mikołąjkowej Otylii Jędrzejczak czy zegarek ofiarowany przez jedną z drużyn z Chorwacji, który drużyna otrzymała podczas Ligi Mistrzów” – mówi współorganizatorka turnieju, dyrektor MOPS w Dębicy Małgorzata Kędzior.

Dochód z tegorocznej edycji turnieju przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Kordiana Malinowskiego oraz Marka Bębna. Kordian Malinowski – ma 10 lat i choruje od urodzenia na czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, posiada upośledzenie w stopniu głębokim, zanik nerwu wzrokowego, zastawkowe zwężenie tętnicy płucnej i niedoczynność tarczycy. Zbiórka podczas Turnieju Noworocznego będzie prowadzona na rehabilitację Kordiana.

Marek Bęben – w latach 80-tych i 90-tych był jednym z najlepszych bramkarzy w Polsce. Grał w Zagłębiu Sosnowiec i Górniku Zabrze. Od 2011 roku, po zakończeniu kariery zajął się pracą szkoleniową. W wyniku zakrzepicy krwi stracił nogę, którą amputowano mu pod kolanem. Fundusze ze zbiórki, która zostanie przeprowadzona podczas turnieju w Dębicy będzie przeznaczona na zakup protezy i rehabilitację.

Fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miesjki w Dębicy