2,5 tony nakrętek pojechało do Różyczki

Blisko 30 firm i instytucji oraz setki osób fizycznych włączyło się w zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy akcję zbiórki nakrętek dla chorej na nerwiakowłókniowatość  Różyczki. W trakcie trwającej od 18 października do 28 listopada akcji udało się zebrać ponad 2,5 tony nakrętek.

Róża cierpi na nerwiakowłókniowatość typu I (NF1) z dysplazją kości piszczelowej prawej. Przez chorobę może stracić prawą nóżkę. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest bardzo droga operacja – jej koszt to 400 tys. zł.

„Dzięki ludziom dobrej woli, którzy włączyli się do akcji „Łączymy siły dla Różyczki” możemy poinformować, iż akcja zbierania nakrętek wspólnie z tutejszym Ośrodkiem przyniosła oczekiwany rezultat. 3 grudnia do babci Różyczki zostało zawiezionych 2,5 tony nakrętek” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i przyłączenie się do akcji:  Starostwu Powiatowemu w Dębicy, Sądowi Rejonowemu w Dębicy, Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy wraz z Posterunkami Policji, Szkole Podstawowej Nr 3 w Dębicy, Szkole Podstawowej Nr 11 w Dębicy, Szkole Podstawowej Nr 10 w Dębicy, Firmie KOS, Kafeii 29, Centrum Integracji Społecznej, Bricomarche w Dębicy, Domowi dla bezdomnych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, Środowiskowemu Domowi Samopomocy wraz z zaprzyjaźnionymi domami z powiatu, Zespołowi Szkół w Podgrodziu, Centrum Medyczne Medyk, Spółdzielni Socjalnej Radość, Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy, Firmie Darko, przedszkolakom z Przedszkola Publicznego w Albigowej, przedszkolakom z Przedszkola Nr 11 w Jaśle, Publicznej Szkole Podstawowej w Smarżowej, Zespołowi Szkół w Głobikowej, Wolontariuszom z 2LO, Pani Ewelinie Szczygieł-Wodzisz.

Serdeczne podziękowania dla firmy transportowej BacaTrans Pana Jacka Bieszczada, który w ramach przyłączenia się do akcji zagwarantował przewóz nakrętek oraz  każdej osoby prywatnej, która włączyła się w akcję „Łączymy siły dla Różyczki”.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0