Z pomocą potrzebującym - ziemiadebicka.pl

Z pomocą potrzebującym


25532042-1545891728780344-2350909407741322967-oKolejny raz, uczniowie i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, włączyli się w świąteczną pomoc dla Seniorów – podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Tuz przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze z Uczniowskiego Koła Wolontariatu II LO w Dębicy, odwiedzili Dom Seniora przy ul. Rzeszowskiej, przynosząc seniorom podarki w postaci artykułów  spożywczych i chemicznych. To już kolejna taka akcja, gdzie licealiści wcielając się w rolę Św. Mikołaja obdarowują potrzebnymi produktami osoby starsze z terenu Dębicy. Wizyta młodych ludzi sprawiła seniorom ogromną radość. Podopieczni byli bardzo zadowoleni z odwiedzin i wspaniałych prezentów. Szczególną radość wolontariusze sprawili osobom chorym, samotnym, odwiedzając ich w miejscu zamieszkania. Było mnóstwo uśmiechów i radości. Nie zabrakło chwil wzruszeń, a podziękowaniom nie było końca.

Szkolne Koło Wolontariatu II LO, współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy już od kilku lat. Jest to korzystna współpraca zwłaszcza dla młodzieży, która uczy się tego, co w życiu jest bardzo ważne – wrażliwości, cierpliwości, i przede wszystkim umiejętności bezinteresownego dzielenia się swoim czasem.

Źródło: MOPS Dębica