559 przebadanych kierowców, 6 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących

559 kierowców przebadali wczoraj dębiccy policjanci w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Wszyscy odpowiedzą za przestępstwo.

Wczoraj od rana, dębiccy policjanci prowadzili na terenie całego powiatu działania pn. „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

W ciągu kilku godzin policjanci przebadali stan trzeźwości 559 kierujących. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili 6 kierujących w stanie nietrzeźwości i jednego kierującego po spożyciu alkoholu.

6 kierowców odpowie za popełnione przestępstwo w ruchu drogowym. Niechlubnym rekordzistą był 50-letni mieszkaniec Dębicy kierujący oplem, którego zatrzymano do kontroli na ulicy Świętosława. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Wobec kierującego oplem astrą w miejscowości Gumniska interweniował Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego dębickiej komendy. Podinsp.Waldemar Mytkoś kilka minut przed godz. 7, poddał kontroli na trzeźwość 37-letniego mieszkańca Dębicy. Urządzenie wykazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Ponadto podczas interwencji okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem. 

Podziel się z innymi
0Shares
0 0