75. rocznica akcji „Burza”. Wczoraj uroczystości w Pilźnie, Gołęczynie i Połomii, dziś na polanie Kałużówka

Mszą świętą w intencji Ojczyzny w Klasztorze OO. Karmelitów w Pilźnie rozpoczęły się wczoraj uroczystości religijno-patriotyczne w hołdzie bohaterom, którzy walczyli w obronie Ojczyzny 75 lat temu podczas Akcji „Burza”. Dzisiaj drugi dzień uroczystości, który rozpoczął się na polanie Kałużówka mszą świętą o godzinie 10.00.

Wczoraj podczas popołudniowych uroczystości w Pilźnie mieszkańcy i władze samorządowe oraz rodziny ostatnich uczestników walk na Kałużówce złożyły kwiaty przy pomniku Bohaterów Niepodległości w Rynku w Pilźnie. Po godzinie 17.00 odbył się natomiast Apel Pamięci, i salwa honorowa oraz złożenie kwiatów przy pomniku III Zgrupowania AK „Płoza” przy Pomniku w Gołęczynie. Zakończeniem sobotnich uroczystości był spotkanie pokoleń w Domku Myśliwskim w Połomii.

Dzisiaj podczas drugiego dnia obchodów 75.rocznicy Akcji „Burza” na polanie Kałużówka o godz. 9:30 odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Dębicy, a o godz. 10.00 rozpoczęła się msza święta sza święta pod przewodnictwem  ks. bp. Andrzeja Jeża w intencji Ojczyzny oraz poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy Armii Krajowej.

O godz. 11.00 rozpoczną się natomiast oficjalne obchody 75. rocznicy akcji Burza i bitwy na Kałużówce podczas których będzie miał miejsce Apel Pamięci, Salwa Honorowa oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przez oficjalne delegacje. O godz. 12:00 rozpocznie się Piknik historyczny (dioramy historyczne, grochówka wojskowa)

Fot. Gmina Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0