Previous slide
Next slide

Dzielnicowa z Radomyśla Wielkiego spotkała się uczniami ze Szkoły Podstawowej w Partyni

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim, przeprowadziła prelekcje w Szkole Podstawowej w Partyni, gdzie opowiadała o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Szczególną troskę o bezpieczeństwo i związane z tym przedsięwzięcia profilaktyczne realizują dzielnicowi z mieleckiej jednostki Policji, biorąc udział m. in. w pogadankach edukacyjnych w szkołach, na terenie całego powiatu. Aby uczniowie, na progu edukacji, poczuli się bezpiecznie, policjanci chętnie spotykają się z nimi i przekazują im elementarne zasady bezpiecznego funkcjonowania w szkole, w domu, podczas zabawy, a także poruszania się po drodze i w cyberprzestrzeni.

Takie spotkanie przeprowadziła dzisiaj dzielnicowa zKomisariatu Policji w Radomyślu Wielkim w Szkole Podstawowej w Partyni. Asp. Anna Chrząszcz omawiała temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szczególności:

  • w drodze do szkoły
  • w szkole
  • podczas zabawy
  • podczas korzystania z internetu

Ponadto, policjantka omówiła definicje cyberprzemocy i hejtu. Podkreśliła, że cyberprzemoc to użytkowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w celu znęcania się nad innymi osobami, natomiast hejt polega na uporczywym i agresywnym atakowaniu kogoś za pomocą komentarzy online. Każde z tych zachowań może poważnie zaszkodzić ofierze, zarówno emocjonalnie, jak i psychologicznie. Kolejno poinformowała o konsekwencjach cyberprzemocy oraz hejtu, zarówno dla sprawcy, jak i dla ofiary. Wśród możliwych skutków takich zachowań są problemy ze zdrowiem psychicznym, trudności w nawiązywaniu relacji społecznych oraz konsekwencje prawne. Dzielnicowa zwróciła uwagę na fakt, że osoby nieletnie również mogą ponosić odpowiedzialność za swoje czyny w internecie, a to oznacza, że popełnienie cyberprzemocy czy hejtu może mieć poważne konsekwencje prawne.

Wydarzenie to było bardzo ważnym punktem programu edukacyjnego młodzieży, ponieważ nauka o odpowiedzialnym korzystaniu z internetu i zapobieganiu cyberprzemocy jest niezmiernie istotna w dzisiejszych czasach. Mamy nadzieję, że uczniowie będą stosować się do przekazanych przez dzielnicową asp. Annę Chrząszcz informacji i będą mieć świadomość swojej roli w zapobieganiu takim zachowaniom.

podkom. Bernadetta Krawczyk

Podziel się z innymi

Shares

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.