Od lipca na dębickim targowisku przy ul. Kraszewskiego oferowane są do sprzedaży różnego rodzaju grzyby. Każdy sprzedający może sprawdzić oferowane przez siebie grzyby u klasyfikatora grzybów, który nieodpłatnie sprawdzi czy są to grzyby nadające się do spożycia czy też grzyby niejadalne mogące spowodować zatrucie pokarmowe, a nawet śmierć. Sprawdzenie grzybów skutkuje wydaniem atestu, który jest ważny przez 48 godzin. I tylko grzyby posiadające taki atest powinny być nabywane przez amatorów grzybów.
W ostatnich dniach po raz kolejny na targowisku przy Kraszewskiego pojawiły się grzyby niejadalne. Tym razem klasyfikator grzybów wśród przyniesionych do sprawdzenia grzybów rozpoznał kilkanaście sztuk grzybów o nazwie goryczak żółciowy, który jest grzybem niejadalnym, ze względu na swój bardzo gorzki smak. Nie jest to grzyb trujący, ale nawet niewielki fragment goryczaka żółciowego, który jest często mylony z borowikiem szlachetnym skutecznie psuje smak potrawy.
Sezonowa sprzedaż grzybów pozwala niejednokrotnie podreperować domowy budżet. Mieszkańcy okolicznych miejscowości zbierają grzyby i oferują ich sprzedaż na dębickim targowisku. Należy jednak pamiętać o tym, aby sprzedawane grzyby miały wymagany atest wydany przez uprawnionego klasyfikatora grzybów, który jest ważny przez 48 godzin. Klasyfikator powinien ocenić w miejscu sprzedaży, czy oferowane grzyby nadają się do spożycia, natomiast sama sprzedaż powinna mieć miejsce wyłącznie na targowiskach i w placówkach handlowych. Kontakt do klasyfikatora grzybów: 794 036 895