Adam Borowski w Jodłowej i Dębicy w 38.rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

12 grudnia, dzień przed 38 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w Jodłowej i Dębicy gościł działacz  Solidarności, wydawca, działacz społeczny oraz jeden z głównych inicjatorów powstania filmu ,,Legiony” Dariusza Gajewskiego Adam Borowski.

„Warto przypominać tamte czasy i pokazywać bohaterów tamtych lat, którzy swoje najlepsze młode lata poświęcili walce o to byśmy byli Niezależni, Samorządni i Wolni. Cykl spotkań z Adamem Borowskim rozpoczęliśmy w Jodłowej w budynku Zespołu Szkół  Jodłowej, gdzie Pan Adam spotkał się z uczniami placówki  oraz mieszkańcami. W spotkaniu uczestniczyli nasi jodłowscy bohaterowie tamtych czasów. Internowany przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Władysław Kita i więzień polityczny stanu wojennego Jan Urban. Po spotkaniu z młodzieżą i mieszkańcami Jodłowej odmówiliśmy Modlitwę Pańską za ofiary oraz złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod Krzyżem Solidarności w Jodłowej” – mówi Paweł Ciszczoń, jeden z organizatorów spotkania.

Drugie spotkanie z Adamem Borowskim odbyło się w Dębicy w kinie „Kosmos”. Zgromadzona w sali kinowej młodzież – uczniowie szkół średnich z terenu powiatu i mieszkańcy miasta mieli okazję  uczestniczyć w projekcji filmu „Legiony” Dariusza Gajewskiego. Po ponad dwugodzinnej projekcji uczestniczący w niej inicjator powstania filmu Adam Borowski opowiedział o czasach Solidarności i stanu wojennego relacjonując je z punktu widzenia uczestnika tych wydarzeń.

 

Podziel się z innymi
0Shares
0 0 0