Akademia Zdrowia w Dziennym Domu „Senior+” - ziemiadebicka.pl

Akademia Zdrowia w Dziennym Domu „Senior+”


29 sierpnia 2018, odbyła się kolejna odsłona Akademii Zdrowia. Tematem przewodnim była profilaktyka i higiena zdrowia w każdym wieku.

Dzienny Dom „Senior+” ul. Mościckiego 26 w Dębicy tym razem gościł farmaceutę. Doktor nauk farmaceutycznych Lucyna Samborska, właścicielka apteki „Melisa” w Dębicy, w ciekawy sposób poprowadziła prelekcję pt: „ Zdrowie jest najważniejsze”, przypominając uczestnikom prawidłowy sposób stosowania leków, specyfikę działania poszczególnych ziół oraz suplementów diety, zebranym poradziła również co pić, jeść i jaki styl życia prowadzić, aby cieszyć się długim, zdrowym i szczęśliwym życiem. Po spotkaniu grupowym, uczestnicy spotkania mieli możliwość indywidualnych rozmów i konsultacji. Dodatkową atrakcją Dnia Otwartego, były otrzymane od prelegentki drobne upominki. Całość spotkania zwieńczył spacer po Dziennym Domu Senior + gdzie każdy mógł zajrzeć do poszczególnych pracowni aby zapoznać się z ofertą zajęć.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Akademii Zdrowia, oraz programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015 – 2020, współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego realizowanego przez Gminę Miasto Dębica „ Sprawny Senior II”.

Źródło: MOPS Dębica