Andrzej Muciek znów kandyduje na radnego Rady Gminy Żyraków

Chociaż w ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat radnego Gminy Żyraków to w niedzielę znów będzie walczył o zaufanie wyborców z Żyrakowa. Mandat Andrzeja Mućka, bo o nim mowa, na mocy wyroku Sądu Okręgowego w Rzeszowie został wygaszony przez Wojewodę Podkarpackiego bo pomyliła się Komisja Wyborcza źle wydając karty do głosowania.

Andrzej Muciek kandydował do Rady Gminy w Żyrakowie z okręgu nr 14. Komisja wyborcza, która wydawała karty do głosowania obsługiwała również okręg nr 15. Pech chciał, że komisja się pomyliła wydając karty do głosowania w okręgu 14 wyborcom z okręgu 15. Błąd był nieduży, raptem kilka (8) kart wyborczych, ale Andrzej Muciek wygrał przewagą dwóch głosów. Komitet z którego startował przegrany konkurent zgłosił protest wyborczy, a Sąd Okręgowy w Rzeszowie go uznał.

-Wojewoda na mocy wyroku Sądu Okręgowego w Rzeszowie mandat Andrzeja Mućka wygasił – informuje Agnieszka Skała, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Andrzej Muciek nie ukrywa swojego żalu z powodu tej sytuacji. – Ja nie miałem żadnego wpływu na pracę komisji, a to na mnie spadają konsekwencje jej niedokładnej pracy – mówi były już radny. O tym, że mój mandat został wygaszony dowiedziałem się z mediów, nikt mnie nawet o tym nie poinformował.

Andrzej Muciek postanowił jednak po raz kolejny zawalczyć o mandat w Radzie Gminy Żyraków.

-Ludzie mi zaufali i oddali na mnie swoje głosy, a to jest dla mnie bardzo ważne. Dlatego postanowiłem wystartować po raz kolejny i ubiegać się o mandat radnego Rady Gminy Żyraków. Do ponownych wyborów idę z tym samym programem co jesienią – deklaruje Andrzej Muciek.

Program Andrzeja Mućka jest skierowany na sprawy lokalne. Mowa w nim o uregulowaniu stanu prawnego gruntów zajętych pod drogi, zwłaszcza te gminne, opracowaniu planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Żyraków czy przywróceniu przejazdu kołowego pod autostradą drogą “na cegielnię”. Jest w nim też poruszony temat doprowadzenia rowów melioracyjnych do właściwego stanu i zapewnienia młodzieży możliwości dobrego spędzenia wolnego czasu.

-Nie jestem członkiem żadnej partii startuję jako kandydat niezależny. Obecnie jestem emerytem i mam dużo czasu, aby zająć się sprawami wsi w której mieszkam. Bardzo proszę tych wszystkich, którzy zaufali mi podczas jesiennych wyborów o udział w wyborach i jeśli znów zechcą mi zaufać, o oddanie głosu na moją kandydaturę – prosi Andrzej Muciek.

Ponowne wybory zarządzono na niedzielę 24 lutego. Odbędą się one w Żyrakowie w godzinach od 7.00 do 21.00