“Anioły …” zagrały dla Natalii Koczanowskiej

W poranek 7 lutego 2019 roku, mimo zimna za dworze, sala Domu Kultury Mors w Dębicy pękała w szwach. Na koncert “Anioły są takie ciche – dzielimy się swoim talentem pomagając innym…” – organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” – przyjechali uczniowie, dyrektorzy, nauczyciele i przedstawiciele władz. A każdy z nich przybył z sercem pełnym ciepła i dobroci.

W tej, już piątej edycji charytatywnego koncertu – graliśmy, śpiewaliśmy, recytowaliśmy i tańczyliśmy dla Natalii Koczanowskiej.

Natalia to absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Niestety, jej przyszłość, marzenia i życie znalazły się pod znakiem zapytania, gdy w 2017 roku zdiagnozowano u niej złośliwy nowotwór kości udowej. Ale Natalia się nie poddaje! Przetrwała operację i przeszła wiele rehabilitacji, by być z nami w tym wspaniałym dniu. I choć ten lutowy, magiczny czwartek dobiegł końca – nie dobiegło końca cierpienie oraz nieustanna walka Natalki.

Dlatego, każdy kto był dzisiaj z nami dołożył swoją cegiełkę, żeby wybudować tej wspaniałej młodej dziewczynie nową i lepszą przyszłość.

Dziękujemy zatem wszystkim młodym artystom, którzy iście anielskimi głosami umilili nam czas: – zespołowi WHY NOT? – zespołowi Diversion – wokalistce Annie Prucnal – wokalistce Zuzannie Greckiej – śpiewającej i grającej na gitarze Wiktorii Gawlik – grającej na gitarze Nikoli Cich i Kindze Sikorze – recytatorce Aleksandrze Chłopek – iluzjoniście Pawłowi Szreterowi i jego asystentce pani Klaudii – tancerce Izabeli Mazur Dziękujemy również Pani Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy – Marcie Czekaj – za jej pouczające słowa. Dziękujemy uczniom z II LO – mini przedsiębiorstwu Bon Voyage i wolontariuszom – za pomoc w organizacji tego wydarzenia, Stefanowi Świstakowi i Marii Szydłowskiej za poprowadzenie koncertu oraz Pani Katarzynie Buszek, która od samego początku do końca była z nami i dbała, by wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Dzięki środkom zebranym ze sprzedaży biletów, a także ogromnemu wsparciu uczestniczących w koncercie gości mieliśmy przyjemność przekazać 11 600 zł, które wspomagają Natalię w jej walce z chorobą.

Na koniec pragniemy podziękować gościom za tak liczne przybycie. Jesteśmy pewni, że nie jeden anioł uśmiechnął się do Was z nieba, gdy ofiarowaliście swoje wsparcie i serce. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejny koncert “nie-całkiem cichych aniołów”.

Źródło: II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
Tekst: Aleksandra Chłopek