Previous
Next

Autobus MKS Dębica 50 lat temu

Miał prawdopodobnie czerwony kolor i na pewno co jest widoczne na zdjęciu napis „MKS Dębica” z herbem miasta. Na zaprezentowanej fotografii mknie gdzieś ulicami miasta. Ktoś pamięta takie autobusy w Dębicy ?

Zakład MKS w Dębicy w ramach MPGKi M powstał w 1972 r. . Od 1974 r do 31 marca 1993 r. funkcjonował  jako Oddział Terenowy WPK w Tarnowie. Od 01 kwietnia 1993 r. decyzją Wojewody tarnowskiego utworzono z podziału WPK w Tarnowie Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Dębicy. W takiej formie organizacyjno – prawnej przedsiębiorstwo działało do 1 lipca 1997 r.

Od 1 lipca 1997 r. na mocy ustawy komunalizacyjnej zostało przekształcone przez samorząd gminy w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Gminy Miasta Dębicy i zarejestrowane pod firmą MKS Sp. z o. o. w Dębicy. wracając do pierwotnej nazwy firmy.

Zdjęcie  z archiwum „Mechanika” dzięki uprzejmości Pana Pawła Miłosza, kierownika szkolenia praktycznego, opiekuna archiwum fotograficznego szkoły.

Historia  MKS Dębica na podstawie materiałów ze strony MKS Dębica.

Podziel się z innymi

Shares
Previous
Next

Więcej informacji...

My i nasi partnerzy uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikację poprzez skanowanie urządzeń.

Kliknięcie w przycisk poniżej pozwala na wyrażenie zgody na przetwarzanie danych przez nas i naszych partnerów, zgodnie z opisem powyżej. Możesz również uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji i zmienić swoje preferencje zanim wyrazisz zgodę lub odmówisz jej wyrażenia. Niektóre rodzaje przetwarzania danych nie wymagają zgody użytkownika, ale masz prawo sprzeciwić się takiemu przetwarzaniu. Preferencje nie będą miały zastosowania do innych witryn posiadających zgodę globalną lub serwisową.