-->

Bardzo trudna sytuacja epidemiologiczna w powiecie. Tak źle jeszcze nie było

178 zajętych łóżek covidowych, kilkanaście dzieci z koronawirusem w dębickim szpitalu, 9 przypadków śmiertelnych tylko w miniony weekend. – Tak źle jeszcze nie było – mówi starosta dębicki Piotr Chęciek. – Apeluję do wszystkich o rozwagę, bo sytuacja jest niezwykle poważna, a będzie jeszcze gorzej.

„Dziś w naszym szpitalu przebywa blisko 180 osób chorych na Covid-19. Nie na nieistniejącą chorobę, wymyśloną przez rządy lub inne tajne organizacje tylko, na POWAŻNĄ ŚMIERTELNĄ CHOROBĘ, na którą tylko w ostatni weekend zmarło 9 osób. Nasz szpital jako budynek może pomieścić i 1000 pacjentów, ale skuteczna opieka i leczenie wymaga PERSONELU, którego przecież nie przybędzie i TLENU, którego instalacja nie jest przystosowana do takiej jednoczesnej i długotrwałej pracy. Bardzo Was jeszcze raz proszę, zachowujcie bezwzględnie wszystkie ograniczenia, nakazy i zakazy. Nie narażajcie siebie i swoich bliskich, a najbliższe Święta starajcie się spędzić w jak najmniejszym gronie, szczególnie chroniąc osoby starsze i cierpiące na choroby mogące zagrażać ich życiu” – pisze na swoim profilu na FB starosta.

Zarówno zakażonych SARS-CoV-2, jak i z powodu powikłań pocovidowych w oddziałach szpitalnych przybywa coraz więcej ludzi młodych, nawet w wieku 30-50 lat. Starosta dębicki ponawia apel w imieniu swoim, jak i pracowników dębickiej służby zdrowia o odpowiedzialne zachowanie, stosowanie do zaleceń sanitarnych i rezygnację z kontaktów rodzinnych, także w nadchodzącym okresie świątecznym.

źródło: UM Pilzno/Starostwo Powiatowe w Dębicy

Podziel się z innymi
0Shares
0 0