-->

Basen leczniczy w Latoszynie Zdroju znów dostępny !

Od 12 lutego zgodnie z decyzją rządu odnośnie luzowania obostrzeń dla branży rekreacyjnej znów można korzystać z basenów. W ciągu zaledwie trzech dni z basenu leczniczego w Latoszynie Zdroju skorzystało ponad 300 osób. Działalność basenu odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym i zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz wytycznymi rządu.

Dlaczego warto wybrać się do Latoszyna?

Woda siarczanowo-wapniowa bezpośrednio wydobyta z ujęcia w Latoszynie to naturalny surowiec leczniczy. Siarka działa wzmacniająco i odkażająco na organizm, zatem zwłaszcza w okresie pandemii zaleca się korzystanie z tego typu kąpieli.
Działanie zdrowotne siarczanowo-wapniowych wód z Latoszyna znane było jeszcze przed pierwszą wojną światową. Do latoszyńskich wód leczyć różne przypadłości przyjeżdżali mieszkańcy Krakowa, Lwowa a nierzadko też i samego Wiednia. Sława siarkowych wód z Latoszyna była zasłużona, bo ich skuteczność była najlepszą reklamą. Teraz reaktywowane uzdrowisko znów zaprasza kuracjuszy.
Basen w Latoszynie Zdroju został oddany do użytku we wrześniu 2019 roku. Do tej pory z leczniczych kąpieli w latoszyńskim basenie skorzystało blisko 20 tysięcy osób.

Basen Leczniczy w Latoszynie Zdroju czynny jest codziennie od 12.00-20.00.
Więcej: latoszynzdroj.com

Podziel się z innymi
0Shares
0 0