Basia Moskal potrójną mistrzynią Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Przemyślu

To był świetny występ pochodzącej z Żyrakowa Barbary Moskal. Podczas Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Przemyślu razem z koleżankami z drużyny: Krysią Myśliwiec i z Krysią Tusińską reprezentując Klub Podkarpacie Przemyśl trzy razy zdobyły złoto.

„W tym roku byłam na dwóch zgrupowaniach w strzelectwie pneumatycznym, gdzie przygotowywałam się wraz z kadrą Polski do Pucharu Świata mającego odbyć się w kwietniu we Wrocławiu. Niestety w związku z trzecią falą koronawirusa wszystko zostało odwołane. Teraz pomału zaczynają się zawody , turnieje i Mistrzostwa Polski. Strzelectwo laserowe jest troszkę inne, niż pneumatyczne, ale cieszę się, że też świetnie mi wychodzi” – mówi w rozmowie z portalem ziemiadebicka.pl Barbara Moskal.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Przemyślu udział wzięło 16 drużyn: 7 żeńskich i 9 męskich. Każda trzyosobowa drużyna strzelała z 10 metrów do tarczy laserowej z karabinu i z 8 metrów do tarczy z pistoletu. Jest to strzelanie na dźwięk. Im wyżej dziesiątki, tym dźwięk jest wyższy. Dodatkowo zawodnik ma zaklejone plastronami oczy podczas strzału i ma też dodatkowo opaskę.

WYNIKI : Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Laserowym. 13-16.05.2021 PRZEMYŚL
Klub Podkarpacie Przemyśl
Pierwsze miejsce PISTOLET
Pierwsze miejsce KARABIN
Pierwsze miejsce DWUBÓJ

Podziel się z innymi
0Shares
0 0