„Baśń o wężowym sercu” Radka Raka z nominacją do European Science Fiction Society Award

Radek Rak

Kolejne wyróżnienie dla powieści fantasy autorstwa dębiczanina Radka Raka. Jego „Baśń o weżowym sercu” otrzymała nominację do European Science Fiction Society Award w kategorii Achievements Awards.

Powieść Radka (Opowieść o wężowym sercu, inaczej o Jakóbie Szeli) to wielkie dzieło Fantazji. Choć jest to powieść gatunkowa, została nie tylko zauważona, ale i doceniona przez krytyków głównego nurtu. Książka zdobyła wiele nagród – m.in. nagrodę im. Janusza A. Zajdla w SFF i nagrodę im. Jerzego Żuławskiego. Radek zdobył też Nike Award – jedną z najbardziej prestiżowych nagród w polskiej literaturze” – można przeczytać na stronie ESFS.

European Science Fiction Society (ESFS) to międzynarodowa organizacja zrzeszająca fanów i profesjonalistów SF, którzy są zaangażowani w promowanie Science Fiction w Europie i European Science Fiction na całym świecie.

Organizacja została założona na pierwszej Europejskiej Konwencji Science Fiction, Eurocon, która odbyła się w 1972 roku w Trieście we Włoszech. Od tego czasu organizacja co najmniej raz na dwa lata organizuje Europejskie Konwencje Science Fiction (Eurocons). Organizacja administruje również Europejskimi Nagrodami SF.

Nagrody ESFS są przyznawane co roku podczas Euroconu – na ostatnich zwycięzców głosowano podczas Futuricon 2020.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0