Bernadetta Lechowicz. Jestem szczęśliwą matką i dlatego pomagam - ziemiadebicka.pl

Bernadetta Lechowicz. Jestem szczęśliwą matką i dlatego pomagam


Bernadetta Lechowicz-Mam zdrowe dziecko i jestem szcześliwą matką. I dlatego pomagam – mówi Bernadetta Lechowicz, organizatorka dzisiejszego pikniku charytatywnego na rzecz 3- miesięcznego Tomaszka. Jest on chory na postępujący zanik mięśni. Chorobę mogą powstrzymać tylko drogie zastrzyki.

-Tragiczne jest to, że gdyby chorobę wykryto tuż po urodzeniu i podano odpowiednie leki, Tomaszek miałby szanse na zdrowe życie – nie bez wzruszenia mówi Bernadetta Lechowicz. Teraz, aby ocalić mu życie, potrzebuje zastrzyków, które zatrzymają chorobę, ale nigdy nie zapewnią mu już zdrowego życia.

Rodzice Tomaszka mieszkają w Kamienicy Górnej. Nie stać ich na tak drogie leczenie synka.

-Gdy usłyszałam o tej historii bardzo się wzruszyłam – dodaje pani Bernadetta. Pomyślałam wtedy o zorganizowaniu takiej akcji i jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy mi w tym pomogli. Dziś jest finał tych działań, ale to na pewno nie jest koniec pomagania Tomaszkowi.

Dla Tomaszka szansą na w miarę zdrowe życie jest kuracja w Belgii.

-Wiem, że jego rodzice robią wszystko, aby jak najszybciej zacząć leczenie – mówi inicjatorka dzisiejszego pikniku. Trzymam za nich  kciuki. Wierzę, że nasze wysiłku chociaż trochę pomogą Tomaszkowi.