-->

Biblioteka przenosi się do nowej siedziby

Trwają prace wykończeniowe przy adaptacji pomieszczeń w budynku przy ul. Cmentarnej, gdzie mieścić będzie się nowa siedziba Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy. Już w marcu czytelnicy będą mogli skorzystać z szerokiego zbioru książek o różnej tematyce dostępnych w jednym miejscu.

Nowa siedziba jednej z filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy będzie zlokalizowana przy ul. Cmentarnej, gdzie kiedyś mieściło się Miejskie Gimnazjum nr 1. Instytucja zyska większą funkcjonalność, a czytelnicy komfort korzystania z jej szerokich zasobów. Już wkrótce władze Dębicy planują przenieść tam również Bibliotekę Pedagogiczną z budynku dworca PKP.

– Trwają ostatnie przygotowania i dostosowywanie pomieszczeń biblioteki do użytku czytelników. Księgozbiory zostały już przeniesione. Obecnie urządzana jest czytelnia i stanowiska komputerowe. Mamy nadzieję, że już na początku marca miłośnicy książek będą mogli skorzystać z oferty biblioteki na ul. Cmentarnej – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk. 

W sąsiedztwie ul. Cmentarnej końca dobiega również inna inwestycja – modernizacja budynku, w którym utworzony zostanie Dzienny Dom ,,Senior +”. Na realizację inwestycji Miasto Dębica otrzymało dotację w wysokości 300 000 zł. Pomieszczenia budynku, w którym do tej pory mieściła się Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Dębicy zostały przebudowane, doposażone i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W najbliższych dniach rozpocznie się procedura związana z technicznym odbiorem budynku.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi
0Shares
0 0