Biwak pełen talentów - ziemiadebicka.pl

Biwak pełen talentów


17_biw_7sdd_2W dniach 1-3 grudnia 2017 r. prawie siedemdziesięciu harcerzy z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego wzięło udział w biwaku jesiennym w Straszęcinie. Tematyka biwaku skupiała się na rozwijaniu talentów artystycznych dzieci i młodzieży.

Pierwszego dnia harcerze zapoznali się z artystyczną tematyką biwaku. Odbyła się także gra nocna, podczas której mieli dowiedzieć się kto ukradł obraz Van Gogh’a. Całą sobotę młodzi ludzie spędzili na warsztatach wokalnych, tanecznych, aktorskich oraz plastycznych. Podsumowaniem zdobytej wiedzy i umiejętności były występy podczas harcerskiego „Mam talent”. Wszyscy 17_biw_7sdd_3zaprezentowali się doskonale.

Ostatniego dnia harcerze wzięli udział w Mszy Świętej w kościele w Straszęcinie, a następnie bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do domów. Na pewno jeszcze długo będą wspominać ten biwak. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.