Bookcrossing w Nagawczynie

W imieniu uczniów klasy VI: Kolebug Kornelia, Szewc Wiktoria , Nawała Julia , Skórska Kinga , Pycia Gabriela Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie zapraszamy uczniów, rodziców, mieszkańców  do wzięcia udziału w akcji Bookcrossing.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem.
Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.

Regulamin udziału w akcji „bookcrossing”
1.Książki wyłożone na naszym bookcrossingowym regale są udostępniane za darmo każdemu chętnemu czytelnikowi; uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, pracownikom i wszystkim gościom.
2.Wystarczy podejść do regału, znaleźć coś interesującego dla siebie i … zacząć czytać.
3. Z wolnego księgozbioru można korzystać  na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książkę do domu.
4.Po skończeniu lektury odłóż swój egzemplarz na miejsce.
5.Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.
6.Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij księgozbiór i za zgodą rodziców przynieś w to miejsce jakąś książkę od siebie.
7.Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone. Pomyśl, czy książka którą chcesz uwolnić (oddać) jest ciekawa i godna polecenia. Takie powinny być wszystkie książki z naszego regału.
8. Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki
9. Darzymy Cię zaufaniem! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.

Książki dostępne są przy wejściu głównym do szkoły obok świetlicy szkolnej

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji promującej czytelnictwo

Źródło: Gmina Dębica