Braciejowa triumfatorem I Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej w Głobikowej - ziemiadebicka.pl

Braciejowa triumfatorem I Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej w Głobikowej


Od 21 do 22 kwietnia w hali sportowej ZS w Głobikowej rozgrywano dwudniowy I Amatorski Turniej Piłki Siatkowej o puchar: Sołtysa Sołectwa Głobikowa, Z-cy Dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn : Głobikowa I, Braciejowa, Brzeźnica, Mała, Dobrków, Głobikowa II, Stobierna oraz Pilzno. Pierwszego dnia turnieju wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja toczyła się w systemie każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Do półfinałów, które rozgrywano kolejnego dnia awansowały po dwie najlepsze drużyny tj.: Brzeźnica, Głobikowa, Braciejowa i Stobierna. Po zaciętych pojedynkach do wielkiego finału awansowały Braciejowa oraz gospodarze turnieju z Głobikowej. Licznie przybyli kibice oraz zaproszeni goście obserwowali mecz pełen emocji i zwrotów akcji. Zacięta rywalizacja o każdy punkt sprawiała, iż w Głobikowej byliśmy świadkami siatkówki na wysokim poziomie. Więcej spokoju zachowali gracze z Braciejowej i to oni zostali zwycięzcami I Amatorskiego Turnieju Piłki Siatkowej.

Klasyfikacja Turnieju :
I Miejsce – Braciejowa w składzie : Arkadiusz Pieniążek, Kamil Nylec, Maksymilian Nylec, Krzysztof Kutow, Paulina Olszewska, Dawid Malinowski, Kamil Strzałka.
II Miejsce – Głobikowa w składzie : Krystian Pietrucha, Mateusz Pasik, Paweł Wstawski, Łukasz Piekarczyk, Łukasz Asyngier, Daniel Popiela, Kamil Radek, Maciej Nykiej, Marcin Strzałka.
III Miejsce – Brzeźnica w składzie : Jacek Matera, Jacek Sola, Wiktor Mączka, Paweł Matera, Piotr Cyzio, Zenon Kuczek, Krzysztof Mazur, Łukasz Jachym.
Najlepszy Zawodnika – Daniel Popiela – Głobikowa
Najlepsza Zawodniczka – Paulina Olszewska – Braciejowa