


„Maluchy” i polonezy na ulicach, drogi na których jeszcze nie ma rond, budynki których już nie ma i zdecydowanie więcej zieleni. Tak Dębica wyglądała 20 lat temu.

Przed II wojną światową mieszkał w Dębicy w kamiennicy należącej do żydowskiej rodziny Zuckerów. Przyjaźnił się ze swoimi gospodarzami, a w czasie holokaustu pomagał im dostarczając żywność i lekarstwa do

Zdjęcia zostały wykonane dokładnie 5 lat temu, w 2018 roku podczas jednej z edycji Galerii Bezdomnej. Kto rozpoznaje co to za budynek i co się w nim kolejno mieściło ?

O każdej porze roku miasto miało inny zapach. Inaczej pachniało wiosną, inaczej zimą. Spośród wszytkich miesięcy w roku październik był bardzo charakterystyczny – po mieście snuły dymy z palonych w

Jednym z najbardziej charakterystycznych dębickich budynków, którego wygląd właściwie nie zmienił się zbytnio do czasów nam współczesnych, jest wybudowana pod koniec XIX wieku niewielka kamieniczka przy dębickim rynku. Znana z


Na filmie od 8 minuty widoczna jest droga z Mielca do Dębicy. Pokazany jest przejazd przez Brzeźnicę, ul. Sandomierską, Rzeszowską do Rynku i objazd wokół Rynku. Tak dokładnie 30 lat

Gdy zbliżała się II wojna światowa żydowscy kupcy z Ropczyc poprosili Małgorzatę Wośko z Niedźwiady o przechowanie towarów z ich sklepu. Oni sami uciekali przed zbliżającym się konfliktem z nadzieją,

Na zdjęciu widać kilkuletnich chłopców w tradycyjnych żydowskich ubiorach. Stoją nieruchomo i pozują do zdjęcia. W tle budowa dużego obiektu. Rozpoznajecie to miejsce i budynek? A może osoby na fotografii?

Zdjęcie powstało 20 lat temu. Kto rozpoznaje co to za miejsce ?

19 lat temu, w 2005 roku za czasów burmistrza Edwarda Brzostowskiego w Dębicy funkcjonowały trzy wyższe uczelnie. Przy ul. Sportowej 26 działał Uniwersytet Rzeszowski. Wydział Pedagogiczny. Instytut Wychowania Fizycznego i

Przez długie lata była obiektem charakterystycznym dla Dębicy. Mleczarnia skupowała mleko od okolicznych rolników, które potem w szklanych butelkach trafiało do mieszkańców miasta. Szklane butelki ze srebrnym lub złotym wieczkiem

25 la temu Piotrek Bassara wrócił z USA i w Dębicy założył swoją pierwszą knajpę. Chicago Bar mieścił się przy ulicy Cmentarnej i był prawdziwą rewolucją w mieście. Pizza wielka

W tym roku LKS Igloopol świętuje 46-lecie swojego istnienia. My wracamy do archiwalnego materiału, który ukazał się w wrześniowym numerze „Przeglądu Dębickiego” w 2003 roku. Ćwierć wieku LKS Igloopol Kilka tysięcy ludzi przybyło


„Maluchy” i polonezy na ulicach, drogi na których jeszcze nie ma rond, budynki których już nie ma i zdecydowanie więcej zieleni. Tak Dębica wyglądała 20 lat temu.

Przed II wojną światową mieszkał w Dębicy w kamiennicy należącej do żydowskiej rodziny Zuckerów. Przyjaźnił się ze swoimi gospodarzami, a w czasie holokaustu pomagał im dostarczając żywność i lekarstwa do

Zdjęcia zostały wykonane dokładnie 5 lat temu, w 2018 roku podczas jednej z edycji Galerii Bezdomnej. Kto rozpoznaje co to za budynek i co się w nim kolejno mieściło ?

O każdej porze roku miasto miało inny zapach. Inaczej pachniało wiosną, inaczej zimą. Spośród wszytkich miesięcy w roku październik był bardzo charakterystyczny – po mieście snuły dymy z palonych w

Jednym z najbardziej charakterystycznych dębickich budynków, którego wygląd właściwie nie zmienił się zbytnio do czasów nam współczesnych, jest wybudowana pod koniec XIX wieku niewielka kamieniczka przy dębickim rynku. Znana z


Na filmie od 8 minuty widoczna jest droga z Mielca do Dębicy. Pokazany jest przejazd przez Brzeźnicę, ul. Sandomierską, Rzeszowską do Rynku i objazd wokół Rynku. Tak dokładnie 30 lat

Gdy zbliżała się II wojna światowa żydowscy kupcy z Ropczyc poprosili Małgorzatę Wośko z Niedźwiady o przechowanie towarów z ich sklepu. Oni sami uciekali przed zbliżającym się konfliktem z nadzieją,

Na zdjęciu widać kilkuletnich chłopców w tradycyjnych żydowskich ubiorach. Stoją nieruchomo i pozują do zdjęcia. W tle budowa dużego obiektu. Rozpoznajecie to miejsce i budynek? A może osoby na fotografii?

Zdjęcie powstało 20 lat temu. Kto rozpoznaje co to za miejsce ?

19 lat temu, w 2005 roku za czasów burmistrza Edwarda Brzostowskiego w Dębicy funkcjonowały trzy wyższe uczelnie. Przy ul. Sportowej 26 działał Uniwersytet Rzeszowski. Wydział Pedagogiczny. Instytut Wychowania Fizycznego i

Przez długie lata była obiektem charakterystycznym dla Dębicy. Mleczarnia skupowała mleko od okolicznych rolników, które potem w szklanych butelkach trafiało do mieszkańców miasta. Szklane butelki ze srebrnym lub złotym wieczkiem

25 la temu Piotrek Bassara wrócił z USA i w Dębicy założył swoją pierwszą knajpę. Chicago Bar mieścił się przy ulicy Cmentarnej i był prawdziwą rewolucją w mieście. Pizza wielka

W tym roku LKS Igloopol świętuje 46-lecie swojego istnienia. My wracamy do archiwalnego materiału, który ukazał się w wrześniowym numerze „Przeglądu Dębickiego” w 2003 roku. Ćwierć wieku LKS Igloopol Kilka tysięcy ludzi przybyło
Projekt i realizacja: Piotr Czuchra