Centrum Nauki Kopernik w Dębicy ! - ziemiadebicka.pl

Centrum Nauki Kopernik w Dębicy !


Dzisiaj w budynku II LO w Dębicy odbył się Rodzinny Piknik Naukowy „POTĘGA UMYSŁU – RADOŚĆ I ZABAWA” przygotowany przez Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”, II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy oraz Urząd Miejski w Dębicy.  Podczas trwającego kilka godzin pikniku każdy mógł uczestniczyć w kilkudziesięciu eksperymentach, pokazach i prezentacjach przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób. 

Pod okiem animatorów warszawskiego Centrum Nauki Kopernik uczestnicy pikniku mogli spróbować oszukać swoje zmysły, a także dowiedzieli się, jak spojrzeć na muzykę okiem fizyka. Pokaz przygotowany przez Mobilne Planetarium z Niepołomic był okazją do lepszego poznania zjawisk zachodzących na niebie i w kosmosie. Pod mikroskopem elektronicznym można było zrobić zdjęcie małych obiektów. Kolejnymi atrakcjami były: malowanie światłem, konstruowanie i programowanie robotów oraz zapoznanie się z możliwościami druku 3D.

Kopernik przyjechał do Dębicy !

Kopernik przyjechał do Dębicy !Dzisiaj w budynku II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy przy ul. Sportowej 24 w godz. od 10.00 do 15.00 odbywał się Rodzinny Piknik Naukowy „POTĘGA UMYSŁU – RADOŚĆ I ZABAWA”. Podczas pikniku można było zobaczyć ponad 20 fantastycznych pokazów i prezentacji przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób.

Opublikowany przez ziemiadebicka.pl Sobota, 1 grudnia 2018

Rozwiązując zagadki logiczne przy wykorzystaniu wiedzy matematycznej oraz znajomości j. angielskiego, uczestnicy pikniku próbowali wydostać się z Escape roomu. Przyszli naukowcy  mogli dokonać przemian chemicznych z wykorzystaniem ciekłego azotu, badali kroplę wody, wzięli  udział w zajęciach laboratoryjnych z mikroskopii optycznej. Na stoisku Fundacji Wspierania Edukacji, działającej przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, można było wypróbować działanie modelu sterowania płatowca, a w symulatorze lotu VR-F35 można było się poczuć jak prawdziwi piloci. Uczestnicy pikniku mieli także okazję do obejrzenia pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Najdłuższa kolejka ustawiła się do planetarium w którym seanse odbywały się co 30 minut. W ciągu przeszło 5 godzin piknik odwiedziło ponad tysiąc osób.