Czy jest praca w Dębicy?

Dębica to ważny ośrodek przemysłowy położony w południowo-wschodniej Polsce, który latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku był jednym z najprężniej rozwijających się miast ze względu na Kombinat Rolno-Przemysłowy Igloopol. Współcześnie Dębica i pozostałe miasta województwa podkarpackiego są uważane za region, w którym szczególnie trudno o dobrze płatną pracę. Czy jest to prawda? Jaka jest rzeczywistość? Jak wygląda dostępność miejsc pracy w Dębicy?

Przemysł chemiczny

W obrębie miasta zlokalizowane są duże ośrodki przemysłu chemicznego i spożywczego, takie Olimp Laboratories, Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” oraz Tikkurilla Beckers-Polifarb. Duży odsetek mieszkańców Dębicy znajduje zatrudnienie właśnie w tych przedsiębiorstwach, a ze względu na ciągły rozwój ściśle powiązanych z nimi gałęzi przemysłu zapotrzebowanie na nowych pracowników zwiększa się każdego roku. Mowa tu zarówno o pracownikach fizycznych, jak i ściśle wyspecjalizowanych kadrach – dzięki temu firmy te gwarantują możliwość stałego zatrudnienia na lata.

Dębica i rowery – trwałe połączenie od wielu lat

Praca w Dębicy jest związana nie tylko z sektorem chemicznym, ale także wieloma innymi rodzajami gospodarki. Na terenie miasta można znaleźć zróżnicowane oferty pracy, o czym można się przekonać, odwiedzając: https://www.aplikuj.pl/praca/debica, czyli wyszukiwarkę najciekawszych i najlepiej płatnych stanowisk w mieście. Dużym przedsiębiorstwem funkcjonującym w obrębie Dębicy jest również Arkus & Romet Group, czyli producent rowerów, których jakość jest powszechnienie uznana również za granicą naszego kraju. Firma ta oferuje setki ofert pracy ze względu na różnorodność stanowisk, na których zatrudniani są jej pracownicy.

Praca w Dębicy – gdzie najlepiej jej szukać?

Ostatnie lata skutkowały marginalizacją całego województwa podkarpackiego, które przez wielu uznawane jest za najgorzej rozwijający się obszar gospodarczy w kraju. Region ten kojarzony głównie z pięknymi górami ma wciąż wiele do zaoferowania zarówno młodym ludziom szukającym stałego zatrudnienia, jak i doświadczonym pracownikom z wieloletnim stażem. Na terenie miasta i jego okolic funkcjonuje między innymi Zakład Obróbki Marmuru „Jabo Marmi”, firma transportowa Omega Pilzno oraz sieć usług ulokowanych głównie w kilku dużych centrach handlowych. Dodatkowo w obrębie Dębicy można znaleźć restauracje McDonald’s oraz KFC, które są miejscem zatrudnienia lokalnych mieszkańców. Osoby z wykształceniem medycznym mogą znaleźć pracę w dębickim Szpitalu Powiatowym lub w prywatnych przychodniach funkcjonujących w mieście.

Niewielka odległość od innego dużego miasta, jakim jest Tarnów sprawia, że poszukując pracy warto sprawdzić również https://www.aplikuj.pl/praca/tarnow. Dodatkowo wiele z rzeszowskich przedsiębiorstw otwiera swoje filie w Dębicy, przez co stopniowo w mieście pojawiają się oferty stanowisk, które jeszcze kilka lat temu były rzadkością.

Znajdź pracę w Dębicy!

Większość z ofert pracy w mieście Dębica jest skierowana do wykwalifikowanych pracowników, którzy odbyli odpowiednią specjalizację oraz młodych ludzi. Dzięki temu znalezienie pracy po ukończeniu studiów lub posiadając wcześniejsze doświadczenie, jest zdecydowanie łatwiejsze. Szukając pracy, warto sprawdzić oferty na platformach służących do rekrutacji pracowników – to właśnie tam największe przedsiębiorstwa dokonują ostatecznej selekcji swoich pracowników.

Podziel się z innymi
0Shares
0 0