Czym się kierować, wybierając dobre krzesło biurowe?

Ostatnie miesiące były wyzwaniem dla nas wszystkich. Rodzice i uczniowie przeszli na tryb home office. Nagle okazało się, że miejsce do beztroskiego przeglądania sklepów internetowych czy Facebooka nie sprawdza się w przypadku wielogodzinnej, wytężonej pracy przed komputerem. Jak zatem wybrać krzesło biurowe? A może zamiast standardowego fotela lepiej sprawdzi się piłka lub stołek balansujący? Szybki przegląd kilku praktycznych rozwiązań znajdziesz w poniższym tekście.

Jakie krzesło biurowe wybrać?

Wybierając dobre krzesło biurowe, warto zwrócić uwagę na opcję regulacji kąta nachylenia podparcia pleców, podparcia lędźwi, regulacji podłokietników w trzech osiach (góra-dół, przód-tył oraz kąta nachylenia) oraz regulacji wysokości siedziska. W ten sposób można idealnie dobrać krzesło do swojego wzrostu, wagi i preferencji. Warto wybierać takie fotele biurowe, które mają oparcie stworzone z siatki. Dzięki niej skóra może oddychać i ma swobodny przepływ powietrza. Zajrzyj na stronę sklepu internetowego https://www.ajprodukty.pl, aby zapoznać się z pełną ofertą najwygodniejszych foteli biurowych. Szeroki wybór produktów pozwala na dobór rozwiązania idealnego do swoich potrzeb i posiadanego budżetu.

A może piłka balansująca?

Piłka balansująca to produkt, który wciąż nie jest zbyt popularny, a szkoda. Może stanowić uzupełnienie klasycznego fotela biurowego. Nadaje się do kilkugodzinnej pracy. Jest komfortowe, pomaga wyrobić nawyk utrzymania prawidłowej postawy ciała. Dynamiczne siedzenie zwiększa wytrzymałość mięśni przykręgosłupowych, a także aktywuje mięśnie brzucha. Poprawia krążenie w nogach.

Stołek balansujący

Rozwiązane w postaci stołka balansującego pozwala bezwysiłkowo trenować mięśnie w zaciszu domowego biura. Opcja regulacji wysokości lepiej dopasowuje go do stołów o blatach umieszczonych wyżej lub niżej. Stołka balansującego możesz używać podczas pracy w trybie home office, ale także zaopatrzyć w nie swoich pracowników. Za sprawą stołka możesz elastycznie dobierać pozycję i przy okazji poprawiać krążenie krwi. Dźwignia umieszczona pod jego siedziskiem ułatwia szybką regulację wysokości w każdej pozycji.

Bieżnia biurowa – połączenie pracy i aktywności fizycznej

Na rynku spotkać można jeszcze bardziej oryginalne rozwiązanie w postaci bieżni biurowej. Zapewnia ona ruch podczas pracy – zamiast biernego siedzenia na krześle. Pracuje cicho i nie rozprasza. Zapewnia zarówno ręczne (przy użyciu pilota), jak i automatyczne sterowanie. Bieżnia jest również łatwa do złożenia i rozłożenia.

Artykuł sponsorowany

Podziel się z innymi
0Shares
0 0