Dębiccy łyżwiarze gwiazdami ceremonii otwarcia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych

Sanok otwarcie olimpiady młodzieżowej

Uroczystym zapaleniem znicza olimpijskiego oraz widowiskiem „Marzenia na lodzie” w wykonaniu UKS Łyżwiarstwo Figurowe Mors Dębica rozpoczęła się w Sanoku XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – Podkarpacie 2023. W Dębicy, Sanoku, Ustrzykach Dolnych, Wańkowej, Ustjanowej Górnej, Przemyślu, Łańcucie, Zakopanem oraz w słowackim Starym Smokovcu rywalizować będą zawodnicy w 14 dyscyplinach sportów zimowych. W olimpiadzie weźmie udział blisko 2000 osób, w tym około 1200 zawodników i zawodniczek.

Sanok otwarcie olimpiady młodzieżowej

Dębica po raz kolejny jest gospodarzem dwóch dyscyplin ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Kryte lodowisko MOSiR w Dębicy gościć będzie łyżwiarzy figurowych oraz zawodników curlingu. Zawody w łyżwiarstwie figurowym odbywać się będą od 1 do 5 lutego, a w curlingu od 8 do 11 lutego.

Podczas ceremonii otwarcia olimpiady wystąpili zawodnicy UKS Łyżwiarstwo Figurowe Mors Dębica przygotowani przez trenerkę Marię Mordarską-Jankowską. Kilkudziesięciominutowe przedstawienie w wykonaniu sportowców z Dębicy było wielokrotnie oklaskiwane przez kibiców zgromadzonych w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena Sanok.

źródło: UM Dębica

Podziel się z innymi
Shares