Dębickie Amazonki spotkały się z twórcą programu Grom Combat

major20 czerwca Dębickie Amazonki uczestniczyły w specjalnym treningu, który dla wszystkich pań uczestniczących w treningach prowadzonych przez Adama Szelę według systemu Grom Combat poprowadził twórca tego programu major Jacek Kowalik – były dowódca grupy operacyjnej jednostki specjalnej GROM, uczestnik pierwszych misji zagranicznych na Haiti i w Afganistanie. 
Dębickie Amazonki stawiły się w komplecie na to ostatnie w cyklu szkolenie połączone z oficjalnym zakończeniem kursu samoobrony oraz wręczeniem dyplomów i certyfikatów wszystkim jego uczestniczkom. Godzinny trening poprowadzony wspólnie przez majora Jacka Kowalika oraz Adama Szelę był dla wszystkich uczestniczek bardzo interesujący zwłaszcza, że twórca programu do szkolenia wprowadził kilka nowych elementów nie znanych dotychczas amazonkom. Nowe chwyty szczególnie spodobały się Sylwii Murdzy – Chrobak, która z zapałem i wielkim zaangażowaniem ćwiczyła ich zastosowanie na Adamie Szeli. Po części treningowej wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i certyfikaty ukończenia szkolenia w systemie Grom Combat Girls.
„Jestem pełen uznania dla Pań, które mimo doświadczeń związanych z walką z chorobą zdecydowały się na wzięcie udziału w tym szkoleniu. Bardzo Wam za to dziękuję i życzę wszystkiego dobrego, osiągania wyznaczonych celów a przede wszystkim zdrowia” – mówił podczas wręczania dyplomów uczestniczkom major Jacek Kowalik.
Dębickie Amazonki na zakończenie kursu wręczyły majorowi Kowalikowi swoją najnowszą książkę z dedykacją i podpisami wszystkich uczestniczek szkolenia. Na ręce twórcy Grom Combat Girl trafiły także specjalne podziękowania od burmistrza Pawła Wolickiego za „Zaangażowanie w podniesienie bezpieczeństwa kobiet w tym także mieszkanek Dębicy i powiatu dębickiego poprzez stworzenie programu Grom Combat Girl służącego do samoobrony kobiet a tym samym do zapewnienia im  bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia”. Specjalne podziękowania amazonki skierowały także do Adama Szeli dzięki któremu miały okazję uczestniczyć w zajęciach samoobrony dla kobiet i zdobywać nowe umiejętności.