Dębiczanie za granicą. 9-letni Olivier ściga się na motorach

Olivier ma 9 lat i od blisko pięciu uczęszcza do szkoły motorowej KSB MADRID w Hiszpanii. Dziewięciolatek którego mama pochodzi z Dębicy ma na swoim koncie ma już całkiem sporo osiągnięć. Dzięki swojej pasji już kilka razy stanął na podium podczas różnych zawodów motorowych. W ostatnich miesiącach kilka razy zajął I miejsce w wyścigach które zorganizowała szkoła KSB MADRYT.

“Sporty motorowe to trudna i bardzo wymagająca dyscyplina, ale Olivier bardzo to lubi i mimo ogromnych upałów jakie trzeba znosić w specjalnych wyścigowych strojach nie poddaje się, nadal rozwija swoją pasję oraz poprawia swój czas na zawodach. W tym roku odbyły się próby CUP DANI RIVAS w których Olivier zakwalifikował się jako czwarty zawodnik. W pierwszych jego poważnych wyścigach które odbyły się 5 maja w Tarancononie zajął czwarte miejsce” – mówi pochodząca z Dębicy Paulina Wodzień, mama Oliviera , która ponad 10 lat temu przeniosła się do Hiszpanii i tam na stałe zamieszkała z rodziną.

Do szkółki motorowej w Madrycie w której treningi odbywają się 3 razy w tygodniu uczęszczają dzieci od 5 do 12 roku życia. Sporty mini moto są bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży w Hiszpanii. Ścigają się nawet dziewczynki. W drużynie Oliviera liczącej około 30 zawodników trenują trzy dziewczynki. Olivier jest jedynym Polakiem w tej drużynie. Ścigają się w niej także chłopcy pochodzący z Portugalii i Stanów Zjednoczonych. Mini moto to małe motocykle które rozwijają maksymalną prędkość do 70 km/h.
Przygoda Oliviera z mini moto rozpoczęła się gdy miał 5 lat. “Gdy Olivier miał dwa latka zaczął jeździć na rowerze z niesamowitą prędkością. Pewnej niedzieli będąc na spacerze widzieliśmy dzieci trenujące na motorkach i bardzo mu się to spodobało. Tak zaczęła się jego przygoda z treningami na mini moto” – mówi Paulina Wodzień.